Православні ченці Афона можуть стати еталоном здорового способу життя для всякого, хто хоче забезпечити найкращу профілактику раку, вважає професор Солунського університету Хараламбос Аідонопулос.
«Традиційна дієта і щоденний помірний спосіб життя ченців, поєднаний з фізичною працею і регулярної молитвою, призводить до того, що серед них дуже рідко зустрічаються ракові захворювання», - заявив грецький професор на медичній конференції «Здоров'я і дієта».
За словами вченого,
за останні 16 років, коли ведуться постійні лікарські обстеження афонських ченців, лише в одиничних випадках зафіксовані ракові захворювання. Особливо рідко, у порівнянні із загальносвітовою статистикою, зустрічається рак простати. Також серед ченців практично не зустрічається рак легенів, пов'язаний з курінням, і багато інших форм цієї хвороби.
Професор Солунського університету Аідонопулос вважає, що секрет довголіття і збереження ясного розуму до 90 років не тільки в середземноморській дієті афонських ченців, а й у тому, що вони відокремлені від зовнішнього світу і живуть за старими традиціями. Особливе значення має стародавня система харчування і спосіб життя: невеликі порції їжі з регулярними інтервалами, трохи білкової їжі, багато зелені, зовсім небагато спиртного і ніякого сексу. Афон - єдине в світі місце, куди й донині заборонений доступ жінкам.
Крім того, ченці ведуть дуже активний спосіб життя, пересуваються практично тільки пішки, не їдять м'яса, зате чотири рази в тиждень п'ють червоне вино.
«Ченці вживають оливкове масло замість тваринного, при цьому чергуючи це вживання, оскільки в пісні дні покладається утримуватися від масла. Джерелом протеїну для них є насамперед їжа рослинного походження і риба», - наводить слова Аідонопулоса Афінське агентство новин.
За його словами, афонські ченці також не вживають їжу, яка містить консерванти, зокрема шкідливі, і не курять. Також на Афоні, де відсутня будь-яка промисловість, повітря значно чистіше , і в ньому не містяться пари бензолу та інших продуктів внутрішнього згоряння.
За словами професора, ще одним фактором, який позитивно впливає на здоров'я афонських ченців, є та обставина, що вони активно фізично трудяться при денному світлі, а їх сон досить строго прив'язаний до зміни дня і ночі. Це забезпечує природні ритми сну.
Відразу ж за межами Афона рівень ракових та легеневих захворювань серед місцевих жителів вище в кілька разів, стверджує вчений.