Українська Православна Церква Київського Патріархату            Неділя, 05.05.2024, 12:07

Головна » 2011 » Жовтень » 19 » У Ватикані відкрили для паломників і туристів частину стародавнього некрополя з гробницею святого апостола Петра
У Ватикані відкрили для паломників і туристів частину стародавнього некрополя під базилікою святого апостола Петра, яка веде до гробниці апостола, повідомляє aciprensa. Відреставрований простір некрополя, побудованого в перші століття після Різдва Христового, представив кардинал Анджело Комастрі.

Кардинал Комастрі очолює «Фабрику святого Петра» - римське куріальне відомство, що займається питаннями базиліки святого апостола Петра. На презентації кардинал розповів про складнощі, з якими стикаються реставратори, що працюють із стародавніми некрополями.

Сучасний собор святого апостола Петра стоїть на місці старої базиліки, побудованої в IV столітті імператором святим рівноапостольним князем Костянтином Великим. Ватиканські некрополі були виявлені археологами не так давно: у 1930-их роках вчені розкопали під старою базилікою ще один рівень. Археологи виявили поховання I-IV століття, розташовані навколо однієї великої гробниці і знайшли знаменитий напис, розшифрований як «Петро тут» і розташований точно під вівтарем собору святого Петра.

Суперечки про те, кому належить гробниця і знайдені в ній останки, ведуться до цього дня. Однак багато вчених вважають, що мощі належать саме святому апостолу Петру.

Вперше частина некрополя була відкрита для паломників в 1941 році

Джерело: Седмиця.Ru