Українська Православна Церква Київського Патріархату            Неділя, 12.05.2024, 02:39

Головна » 2011 » Листопад » 22 » Торжество Архістратига Михаїла
Торжество Архістратига Михаїла

Святкування 21 листопада Собору Архістратига Михаїла і інших Небесних сил безтілесних було встановлено на початку IV століття на помісному Лаодикийскому соборі. Також цей собор засудив єретичне поклоніння ангелам як творцям і правителям світу.

У католицькій церкві свято святого Михаїла відзначається 29 вересня. В середні віки воно вважалося обов'язковим але з XVIII століття втратило статус урочистості.

Припускають, що Михайло був відомий халдеям і навіть шанувався ними як бог. У персидських оповідях він виступає як Бештер або "той, хто підтримує людину".

У іконописі Архангел Михаїл часто зображується з тростиною-списом в одній руці і особливою сферою-зеркалом (символ передбачення, переданого Архангелові Богом) в іншій. На пізніших іконах Михаїл може зображатися таким, що топче ногами диявола, у лівій руці як переможець тримає зелену фінікову гілку, в правій - спис з білою хоругвою, на якій накреслений червоний хрест (символізує перемогу Животворчого Хреста над дияволом) або тримає в руках полум'яний меч і щит. Починаючи з XII століття зображення архангела Михаїла з'являються в композиції страшного суду, він зображується грізним воїном з терезами, одну чашу яких намагається переважити диявол.

Також Михаїл може бути представлений як архістратиг Сил Небесних, одягнений у військові обладунки, або ж скаче на коні. Архангел Михаїл часто зображується на північних дверях іконостасу, в деісусному чині іконостасу і в складі так-званого "ангельського деісусу".

Церква.info

Переглядів: 812 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0