Українська Православна Церква Київського Патріархату            Субота, 18.05.2024, 11:11

Головна » 2014 » Листопад » 27 » День св. апостола Филипа - заговини на Різдвяний піст
День св. апостола Филипа - заговини на Різдвяний піст
img06-06  Великому свята Різдва Христового (7 січня) передує багатоденний Різдвяний піст , що триває сорок днів. Цей зимовий, завершальний рік піст починається 28 листопада і триває до 6 січня включно. За словами святителя Лева Великого, цей піст є жертвою Богові за зібрані плоди. Різдвяний піст служить підготовкою віруючих до зустрічі великого свята, «щоб з очищеною покаянням душею зустріти Різдво Господа».
  Піст бере початок з 4 століття. Спочатку він тривав у одних християн сім днів, в інших - трохи більше. А з 1166 християни стали постити перед Різдвом сорок днів. У Церковному Уставі називається так само, як і Великий піст, – Чотиридесятницею, тому що триває 40 днів.
  Заговини на Різдвяний піст відбуваються 27 листопада, в день пам'яті св. апостола Филипа (звідси й друга назва - Пилипів піст).
  Різдвяний піст дещо легший від Великого, оскільки часто дозволяється вживати рослинну олію і рибу. Церковним Уставом у дні Різдвяного посту можна вживати рослинну їжу без олії в понеділок, середу та п'ятницю. У суботу та неділю до 2 січня дозволяється риба. Крім того, рибні страви дозволяються в свята: Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня) і на день свт. Миколи Чудотворця (19 грудня). З 2 січня по всі дні, крім суботи та неділі, - їжа без олії. Риба також заборонена.
У навечір'я Різдва Христового, Святий Вечір - 6 січня - взагалі виключається будь-яка їжа до закінчення богослужіння. Тому в народі існує традиція не їсти до «першої зірки» на пам'ять про Вифлеємську зірку, поява якої сповістила світ про народження Спасителя.
  Филипів день - заговини, підготовка до посту. У цей день у кожній сім'ї готували смачні страви та накривали великий стіл.
 Церква.info
Переглядів: 642 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0