17 березня 2013 року в церквах буде відбуватися особливий чин: священики і парафіяни будуть просити один в одного прощення за всі образи, щоб почати Великий піст з чистою совістю. Ця традиція пішла з Палестини. Так поступали ченці перед тим, як на сорок днів віддалитися постити в пустелю.
Остання перед постом неділя іменується Сиропусною: в цей день відбуваються «заговини» - тобто припинення куштування сиру та інших молочних продуктів, а також яєць і риби.
Цієї неділі в молитвах і співах Церква згадує гріхопадіння прабатьків, що сталося з причини недовіри до слів Творця і нестриманості.
Інша назва цієї неділі - Прощена. За богослужінням читається євангельське повчання про безглуздість починати справу особистого духовного вдосконалення, не примирившись перед цим із ближніми.
Крім того, в давнину в ченців з палестинської лаври Святого Сави існ
... Читати далі »
Чому народ так швидко забув свою християнську традицію, історію? Де результат 1000-річного християнського виховання?
Відповідає професор Московської Духовної Академії Олексій Осіпов:
- Я б не погодився з такою постановкою питання. Зовсім не швидко! Цей процес йшов сторіччя, він вже давно почався. Протиборство між двома життєвими дорогами йде постійно. Особливо сильно, в масштабах всієї держави, цей процес протистояння почався в XVII столітті, і таким рішучим моментом була, звичайно, фігура Петра. Недарма його називають "першим більшовиком". При ньому почалося таке знущання, такі насмішки над Церквою! Хто трошки знає історію, той повинен пам'ятати, у що перетворилася політика російських імператорів стосовно Церкви: знущання, поневолення, введення синодального правління. На чолі Синоду ставилося офіцер, який часто був неправославних - лютеранином, квакером, або в
... Читати далі »